TEDEN OTROKA 2017: POVABIMO SONCE V ŠOLO

TEDEN OTROKA je projekt ZPMS, ki se začne vsak prvi ponedeljek v mesecu oktobru in traja 7 dni. Tako bo letos potekal med 2. 10. in 8. 10. 2017. Osrednja tema bo »POVABIMO SONCE V ŠOLO«. Osredotočili se bomo na »radovedno« šolo, veselje do novega, odprtega in uporabnega znanja, svetle prihodnosti. Otroci in mladi si želijo inovativnejšega, ustvarjalnejšega učenja in razmišljanja. Tema se navezuje na temo Otroških parlamentov v šolskem letu 2017/2018, ki je »Šolstvo in šolski sistem«.

V Tednu otroka se organizirajo različni prostočasni in razvedrilni programi za otroke v vseh večjih krajih po Sloveniji, v javnost pa se preko medijev posredujejo sporočila otrok, ki jih pripravi ZPMS na podlagi sklepov Nacionalnega otroškega parlamenta in povzetkov ugotovitev iz Analize klicev na TOM telefon otrok in mladostnikov.

Teden otroka temelji na obeleževanju Svetovnega dneva otroka, ki ga je leta 1956 priznala Generalna skupščina Združenih narodov, Mednarodna zveza za varstvo otrok (I.V.C.W.) in Mednarodni fond za pomoč otrokom Unicef pa sta od leta 1957 skrbela za obeleževanje tega dne. Maribor v tem tednu od ponedeljka do petka med 9.00 in 18.00 na Glavnem trgu organizira različne brezplačne delavnice, na katere ste vabljeni prav vsi.

DEJAVNOSTI V TEDNU OTROKA NA OŠ ANICE ČERNEJEVE MAKOLE

(od 2. do 6. 10. 2017)

PONEDELJEK, 2. 10. 2017

Sestanek skupnosti učencev – 4. šolsko uro.

TOREK, 3. 10. 2017

• *Športno druženje treh generacij, in sicer:
  • razred – 1. učno uro,
  • razred – 2. učno uro in
  • razred – 4. učno uro.
  • Medobčinsko tekmovanje v nogometu starejši dečki.

SREDA, 4. 10. 2017

• Športni dan: 2., 4. in 5. razred
  • in 3. razred: Ustvarjalne delavnice na temo Povabimo sonce v šolo in priprava razstave v avli šole (3. in 4. šolsko uro).
  • Atletska olimpijada za učence od 6. do 9. razreda.

ČETRTEK, 5. 10. 2017

• Gledališka predstava za učence od 1. do 5. razreda v Domu krajanov, ob 10.00.
  • Tekmovanje Razvedrilna matematika za učence od 6. do 9. razreda (6. in 7. šolska ura).

PETEK, 6. 10. 2017

Ogled otroškega/mladinskega filma 3. in 4. šol. uro, in sicer:

• –3. razred, v učilnici 1. r.
  • –6. razred, v učilnici št 9.
  • –9. razred, v učilnici št. 2.

Ob 12.00 srečanje učencev z županom in predaja peticije.